Dyrektor: Justyna Bartol - Janasek
    Wicedyrektor: Karolina Ogórowicz

Aktualności

NOC ZAWODOWCÓW

W dniu 4.10.2019 odbyła się druga edycja Nocy Zawodowców, pierwsza w powiecie obornickim.

Wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach.

Swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe z Obornik, Objezierza i Rogoźna. 

Oferta ich kształcenia  była niezwykle zróżnicowana, ale łączyło  je jedno. W sposób teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny pokazały  jak edukują przyszłych zawodowców m.in.: kucharzy, cukierników, piekarzy, stolarzy, mechaników samochodowych, logistyków, budowlańców, fryzjerów, informatyków, handlowców, operatorów oraz ślusarzy.

Na zwiedzających czekało  wiele dodatkowych atrakcji. W każdym miejscu szkoły promowane były inne zawody i specjalności, w których kształcą szkoły uczestniczące w NOCY ZAWODOWCÓW 2019 Edycja 2.0. Konkursy, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu oraz stoiska pracodawców. W wydarzenie zaangażowało się wiele osób i instytucji. Gorące podziękowania należą się dyrektorom i koordynatorom z ramienia szkół ponadpodstawowych, w osobach: Roman Ostrowski, Waldemar Molski, Arletta Markiewicz, Romana Węgrzak, Alicja Marchwiak.

Ze strony pracodawców podziękowania za trud i zaangażowanie należą się: Piotrowi Bukowskiemu MONSTER TRUCK, Agnieszce Smarsz z Cechu Rzemiosł Różnych, OHP z Próchnowa oraz Szamotuł, Nadleśnictwu Oborniki, Firmie Brzechwa, Firmie TAPPOL, Firmie AKROSTAL i IKANO z Rogoźna, Firmie RELOPACK z Poznania, Sebastianowi Budyle SEBATEAM, Zakładom Fryzjerskim p. B. Gajewa i p. A. Liczak, KPP Oborniki, Powiatowemu Urzędowi Pracy, Katarzynie Dolacie Klinika Urody BELLENTE, Państwowej Inspekcji Pracy z Poznania oraz Ewelinie Jedwabny z Centrum Wsparcia Rozwoju Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Przebieg wydarzenia nie byłby tak barwny ,gdyby nie oświetlenie Mario Sound oraz sprzęt audio Biblioteki Miasta i Gminy Oborniki, a także poprowadzenie całego wieczoru przez Pana Krzysztofa Srokę  z Biura Promocji Urzędu Miejskiego.

Najserdeczniejsze podziękowania należą się nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF oraz pracownikom obsługi za dopilnowanie szczegółów tworzących całość klimatu Nocy Zawodowców.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, a lokalnymi partnerami wydarzenia była Gmina Oborniki i Starostwo Powiatowe.

 

                                                                                                                             Justyna Bartol-Janasek

Komentarze (0)

Dodal: Justyna Bartol  |   08.10.2019, 11:56

Komentarze (0)   

Dodaj komentarz


OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

OBORNICKI
OŚRODEK KULTURY

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

BIBLIOTEKA
PEDAGOGICZNA


FACEBOOK